DD Boršov » Aktuality »

Výlet dětí 3. a 4 rodinky do Českého Krumlova

Výlet dětí 3. a 4 rodinky do Českého Krumlova

Výlet do Českého Krumlova

26.03.2018


V sobotu 17. 2. 2018 byl naplánován třetí rodinnou skupinou výlet do Českého Krumlova s cílem navštívit výstavu Anděl páně II s interaktivní expozicí pro děti mladšího školního věku. Našim dětem se filmová pohádka líbila a velmi se těšily.


Na tento výlet měly děti možnost jet autem, což bylo příjemnou změnou oproti autobusové či vlakové dopravě. Ve spolupráci s vychovatelkami si samy připravily baťůžky s občerstvením a kapesné. Cesta autem uběhla rychle a děti se cestou seznámily s některými dopravními značkami a provozem na silnici.


V Českém Krumlově na své přání navštívily otevřený kostel. Chovaly se tiše, mohly obejít a prohlédnout si celý interiér a na jejich četné dotazy odpovídaly vychovatelky vevnitř a také poté před kostelem. Dále navštívily obchůdek/výtvarnou galerii, kde jim velmi ochotný prodavač sdělil, kdo obrazy maloval a jakou technikou. Hlavním cílem však byla samotná výstava, kde děti nejvíce bavila část týkající se alchymistické laboratoře s mnichem umístěná v chladném sklepení a také bylinková lékárna v poschodí, kde měly možnost hmatem i čichem vyzkoušet různé bylinky z klášterní zahrady. Vyzkoušely si hmoždíř, utloukly s olejem vybrané bylinky a odnesly si na památku vlastní skleněnou ampulku. Děti v této části expozice pobyly dlouhou dobu a velmi si to užily. V dalších částech výstavy děvčata kreslila na svíčky, či dělala otisky přes šablony. Ani chlapci nepřišli zkrátka a z velkých dřevěných kostek postavili velký dřevěný hrad. Po prohlídce proběhl nácvik placení vlastní hotovostí a každé dítě si samostatně mělo možnost objednat i zaplatit dle vlastního výběru trdelník.


Dá se říci, že se výlet podařil po stránce organizační i zážitkové a očekávání dětí byla naplněna. Velmi ochotný personál galerie předal vychovatelkám letáček s výukovými programy galerie s možností v budoucnu uspořádat pro děti program na přání.


Bc. Markéta Lukešová